15 Ağustos 2016
15 Ağustos 2016,
 Off

TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına İzmir ve İstanbul Şubelerinin yürütücülüğünde 22-25 Kasım 2017 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenecek olan VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu ilk toplantısını 13 Ağustos 2016 tarihinde İzmir’de gerçekleştirdi.

HPKON 2017 Yürütme Kurulu ilk toplantısına Yürütme Kurulu Üyeleri Semih Kumbasar, Ertan Soydan, Şemsettin Işıl, Tuna Balkan, Suat Demirer, Hasan Fehmi Civan, Mustafa İleri, Turgay Şirvan ve Necmi Varlık`ın yanı sıra Kongre Sekreterleri Özgür Arslan ve Sungu Köksalözkan katıldılar. VIII. Ulusal Hidrolik Pnömatik Kongresi Yürütme Kurulu Başkanlığı`na Semih Kumbasar seçilirken Ertan Soydan ve Şemsettin Işıl başkan vekili olarak belirlendi.

hpkonhaber001

Toplantıda ilk çağrı broşürü ve afişin hazırlanarak duyuruların başlaması için görüşler oluşturularak içeriğe ilişkin çalışmalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda bildiri konuları ve bildiri takvimi,  Danışmanlar Kurulu Üyelerinin isimleri, katılım koşulları ile Destekleyen Kuruluş olması için davet yazısı gönderilecek kurumlar tespit edildi.

Ayrıca atölye çalışması ve konferansa davet edilecek konuşmacılar için görüş oluşturulan yürütme kurulu toplantısında sonraki toplantıların her ayın ilk haftası cumartesi günü gerçekleştirilmesine karar verildi.